دسته‌بندی نشده

انواع مدل‌های دستگاه کونیکا مینولتا

5
(1)

 

انواع مدل‌های دستگاه کونیکا مینولتا و کاربردهای آن

دستگاه های کونیکا به دو دسته تقسیم می‌شوند: نیمه صنعتی - صنعتی

سری دستگاه‌های نیمه صنعتی برای افرادی که میزان پرینت روزانه‌ی آنها در حدود 200 تا 1000بر گ است مناسب می‌باشد که قابلیت چاپ روی انواع کاغذ و مقوا در سایزهای استاندارد و غیر استاندارد دارد.

انواع کاغذ مانند کاغذ معمولی (Plain paper)، کاغذ گلاسه، مقوای گلاسه، مقوای معمولی، کاغذ عروسکی و مقوای عروسکی تا ضخامت نهایتا 300گرم می‌باشد. همچنین در انواع سایز تا سایز A3 و قابلیت بنر پرینت که کاغذ رول برروی دستگاه نصب می‌گردد و به صورت رول پرینت یا همان بنر پرینت می‌توان چاپ کرد.

از قابلیت دیگر این دستگاه‌ها اسکن در فایل، اسکن در باکس (که همان حافظه دستگاه می‌باشد) و اسکنر اتوماتیک نام برد.

دستگاه های صنعتی مانند دستگاه‌های 8000 یا دستگاه 1060 که این‌ها برای افرادی که دارای حجم کاری بسیار زیادی هستند، مناسب است.

مشخصات کلی سری این دستگاه‌ها چاپ لیزری میباشد که دارای 4رنگ CMYK است و از ترکیب این 4رنگ 25میلیون رنگ تولید می‌کند. از مزایای این دستگاه می‌توان به کیفیت چاپ خوب و راندمان بالا و استهلاک کم دستگاه نام برد. رایج بودن قطعات مصرفی نیز از دیگر مزایای این دستگاه است. در بازار ایران از کلیه ‌ی این دستگاه‌ها دو تیپ متفاوت وجود دارد. دستگاه‌های استوکی که در اروپا و آمریکا استفاده شده و به ایران وارد می‌شود و دستگاه ‌هایی که در ایران استفاده شده، بازسازی مجدد شده‌اند. تفاوت این دو تیپ دستگاه در قطعات اورجینال و غیر اورجینال آن می‌باشد که در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *